לקביעת פגישה : 050-4988998

עו"ד

ייעוץ ראשוני ללא התחייבות

שם :  
טל':  
ייעוץ ראשוני ללא התחייבות


קיבלתם דו"ח מהירות:

לפי צו התעבורה -עבירות קנס, נקבעו 5 דרגות של קנסות אשר התשלום עליהם מינימום 100 ₪ ומקסימום 1,000 ₪. כל סוגי העבירות מפורטים בתוספת לצו כאמור. דרגות הקנס נקבעות על פי מידת חומרתן של העבירות אשר בגינן יינתן דו"ח מהירות. בעבירות של נסיעה במהירות יינתן דו"ח מהירות המהווה הודעה לתשלום הקנס. דו"ח זה יפרט את פרטי העבירה ואת סכום הקנס אשר יש דרישה לשלמו.

לאחר שיינתן דו"ח מהירות ישנן שלוש אפשרויות:

1.לשלם את הקנס שניתן בגין דו"ח מהירות תוך 90 יום, ולמעשה להודות בביצוע עבירת נסיעה במהירות מופרזת ולקבל את הנקודות בגין העבירה.
2.להגיש בקשה תוך 30 יום כי דו"ח מהירות זה יתבטל או שימירו אותו לדו"ח אזהרה בלבד.
3.לשלוח בדואר רשום בקשה להישפט בפני שופט תוך 90 יום ולהתנגד לעבירת נסיעה מופרזת בעבורה ניתן דו"ח מהירות זה.

הזמנה למשפט תשלח בהתאם לסעיף 230 לחוק ובו הפרטים על מועד ומקום הדיון. יש להדגיש כי בית המשפט רשאי להחליט על עונש חמור יותר ממה שנקבע בדו"ח מהירות זה. לכן, כדאי לפנות לשירותי עורכי הדין ולהתייעץ עימם על מנת שתקבלו הנחייה טובה אשר תשיג את התוצאה המשפטית אליה אתם רוצים להגיע.

במקרים בהם הבקשה להישפט הוגשה באיחור, ניתן להגיש לבית המשפט בקשה להאריך את המועד להגשת הבקשה להישפט ( בקשה נפרדת להאריך את 90 הימים שניתנו במסגרת החוק להגשת הבקשה להישפט, ולמעשה לבקש מבית המשפט כי יאפשר להגיש את הבקשה גם לאחר 90 הימים). בקשה להארכת המועד, עליכם לתמוך אותה בסביבה מוצדקת ומיוחדת אשר בגינה יש לאשר את דחיית מועד הדיון בגין דו"ח מהירות.

קיבלתם דו"ח על עבירות חמורות:

ישנן עבירות חמורות בהם ניתן דו"ח המציין את פרטי העבירה ומציינים את התאריך בו עליכם להתייצב בבית המשפט להקראה בלבד אשר בה מבצע העבירה יודה או יכפור באשמה המיוחסת לו. כאשר מדובר בעבירה ראשונה ואין למבצע העבירה רקע של עבירות תעבורה, יהיה ניתן להגיע להסדר מול התובע המשטרתי (שוטר עו"ד) ולחתום מולו על התחייבות שלא לעבור על אותה עבירה בגינה ניתן הדו"ח כאלה ואחרים וגם לא על עבירות חמורות יותר.

לדוגמא: אם מדובר בעבירה על מהירות גבוהה, עובר העבירה קיבל דו"ח מהירות ואין לו רקע בעבירות תנועה, ישנו סיכוי גדול כי עובר העבירה יוכל לחתום על התחייבות מול התובע המשטרתי כי הוא לא יעבור עבירת מהירות או עבירות חמורת יותר ממנה כגון נהיגה בשכרות, דיבור בפלאפון תוך כדי נסיעה ללא דיבורית וכדומה, אחרת עובר העבירה ישלם קנס או יפסל רישיונו לתקופה מסוימת. במקרה שיעבור לאחר מכן עבירה קלה יותר כגון עבירה של חניה או אי חגירת חגורה אינה נחשבת הפרת התחייבות.
קידום אתרים
קידום אתרים בגוגל האמור באתר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי הניתן על ידי עו"ד כל הזכויות שמורות עורך דין אישי