לקביעת פגישה : 050-4988998

עו"ד

ייעוץ ראשוני ללא התחייבות

שם :  
טל':  
ייעוץ ראשוני ללא התחייבות


דיני ירושה

במקרים רבים כאשר המנוח לא השאיר אחריו צו ירושה, נוצרים ריבים במשפחה על עיזבון המנוח. במאמר הבא נסביר כיצד יש לנהוג במצב בו האדם הקרוב ביותר הלך לעולמו ולא השאיר אחריו צוואה.

כיצד מתבצעת חלוקת ירושה ללא צוואה?

יורשים רבים נמצאים במצב שאינו קל, תהליך משפטי ארוך ומורכב כאשר הם מעוניינים לזכות בירושה המגיעה להם, כאשר המנוח לא הותיר אחריו צוואה מסודרת אשר מפרטת למי הוא מוריש ומה הוא מוריש בדיוק. בחוק הירושה נאמר כי אם אין צוואה מסודרת הירושה מתחלקת על פי דין ולפי סדר קבוע בחוק - הירושה מתחלקת חצי לבן או בת הזוג וחצי לילדים המשותפים, לאחר מכן להוריו ואחיו ולצאצאיהם. מכיוון שלא נרשמה צוואה, אין מדובר ברצון המת, לדוגמא אם קיים סכסוך משפחתי אם אחד הילדים והוא לא השאיר צוואה כולם רשאים לרשת את הירושה כולל הבן המורד. לכולם מגיעה הירושה לפי סדר החלוקה הקבוע בחוק.

ניתן להגיש דו"ח מקוון להגשת צו ירושה אונליין או פשוט להתקשר ולקבוע פגישה.

עורך דין ירושה - חלוקת הרכוש על פי דין

במצב בו המנוח הותיר אחריו ילדים או נכדים, הרכוש יתחלק חצי לבן או בת הזוג והחצי השני מתחלק בין ילדיו או יורשיהם. במצב בו המנוח הותיר אחריו בן או בת זוג ואחים או הורים, החלוקה תהיה שני שלישים לבן הזוג והיתרה להורים ולאחים.

במצב בו המנוח הותיר אחריו רק בן או בת זוג, יירש בן או בת הזוג את כל העיזבון, על פי דין. לפי החוק הילדים קודמים להורים בקבלת הירושה, הוריו של המנוח קודמים להורי הוריו. בחוק נקבע כי ירושה ללא צוואה תחולק מחצית לבן או בת הזוג והמחצית השנייה תחולק על פי קרבת דם. ילדים מאומצים זכאים לקבל את חלקם בדיוק כמו הילדים הביולוגים כמו כן גם ילדיהם, (הוריהם אינם נכללים) בנוסף אלמנה יכולה לדרוש את כתובתה ואם ילדיה קטינים אז גם מזונות ילדים.

מעוניינים לקבל שירות ומידע נוסף בנושא: מלאו פרטיכם באתר או חייגו 050-4988998
קידום אתרים
האמור באתר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי הניתן על ידי עו"ד כל הזכויות שמורות עורך דין אישי