לקביעת פגישה : 050-4988998

עו"ד

ייעוץ ראשוני ללא התחייבות

שם :  
טל':  
ייעוץ ראשוני ללא התחייבות


הוצאה לפועל

הסתבכת בחובות? מעוניין באיחוד תיקים? חייבים לך כסף? מעוניין לתבוע את המגיע לך?

ליווי משפטי וייצוג במערכת הוצאה לפועל :

• ניהול תיקי חייבים וזוכים במערכת הוצאה לפועל.
• איחוד תיקים,צו תשלומים, בקשה לחייב מוגבל באמצעים, פשיטת רגל, ביטול עיכוב יציאה מהארץ, חקירות יכולת, בקשת רשות להתגוננות.
• הגנה מפני עיקולים, הקפאה או עיקוב הליכי הוצאת מיטלטלין
• ביטול הגבלות בבנקים
• ביטול הקפאת חידוש רישיון נהיגה
• מחיקת חובות בנקים, חברות סלולאריות ונושים שונים
• הגנה מפני צווי פינוי -משכנתא, צווי הבאה וצווי מאסר
• ביצוע פירעון שטרות: שיקים, שטר משכנתא, משכון
• מימוש פסקי דין והחלטות ביניים של בתי הדין ובתי המשפט האזרחיים.

פתיחת תיקים במערכת הוצאה לפועל:

רוב התיקים בהוצאה לפועל נפתחים על אי תשלום חובות לעירייה כגון: מיסי ארנונה ומים, תשלומים לחברות הסלולארי והטלפון.

מהי מטרת החוק בלשכת הוצאה לפועל?

חוק הוצאה לפועל מגן על זכויותיהם ועל כספם של הזוכים כשהחייב אינו משלם את חובותיו.
חוק הוצאה לפועל מגן גם על החייב וזאת כאשר הוא אינו עומד בהחזר תשלום חובותיו.


הגשת בקשה להוצאה לפועל ניתן להגיש בכל אחת מהלשכות בארץ. בהוצאה לפועל ישנן פסיקות ודיונים שונים בנושאי המאבק בין צו ההוצאה לפועל לבין חוק כבוד האדם וחירותו.

דוגמא קלאסית לדיון: כאשר ראש ההוצאה לפועל מחליט על עיקול מיטלטליו של החייב, אסור לעקל לו דברים מסוימים שימנעו מהחייב להתקיים בכבוד: מיטה, כלי אוכל, עגלת נכה ועוד.

מהם המסמכים הנדרשים בעת פתיחת תיק בהוצאה לפועל?

על הזוכה להגיש: פסק דין שלא מומש, או שטר חוב, שעבוד או שיק שלא כובד. על הזוכה לפרט בטופס את כל פרטי החוב, את פרטי החייב + מספר ת.ז ואת הסכום המדובר.

בעזרת עו"ד תוכלו להוציא לחייב מכתב שבו הוא יוכל להסדיר את חובו אליכם, דבר זה מומלץ אך אינו הכרחי. מכתב הנערך ע"י עו"ד מתמחה הוצאה לפועל ביכולתו לחסוך בזמן רב ובעלויות כספיות.

הוצאה לפועל- אזהרה ראשונה:

זוכה המגיש בקשה בהוצאה לפועל עבור חוב שלא נפרע, פקיד הוצאה לפועל שולח לחייב אזהרה בדואר רשום עם אישור על מסירתו. האזהרה, מתריעה את החייב כי במידה והוא לא יסדיר את חובו, הזוכה יהיה רשאי לפעול למימוש זכויותיו. הזוכה יוכל לדרוש עיקול חשבונות בנק, מקרקעין אשר בבעלותו, עיקול משכורתו ומיטלטליו. במידה והאזהרה חזרה מסיבת כתובת שאינה עדכנית, הליכי הוצאה לפועל אינם יכולים להתחיל.

ישנה אפשרות למסור את האזהרה ע"י הזוכה בעזרת שליח מטעמו. היתרון הוא שבמידה והחייב סירב לקבל את האזהרה באמצעות השליח, תהיה לזוכה עדות של השליח על מעמד המסירה, כך שהוא כן יוכל להתחיל בהליכים. חייב שקיבל אזהרה רשמית חתומה ע"י הוצאה לפועל בגין חוב, יוכל להביע התנגדותו תוך-20 יום מיום הגעתה. החייב יכול לטעון ששילם את חוב זה במלואו או בחלקו. אם החייב לא התנגד מכל סיבה שהיא בית המשפט יראה אותו כמודה בחובו.

ישנם מקרים בהם ניתן לעקל את רכושו של החייב לפני שליחת האזהרה מלשכת הוצאה לפועל:

כאשר ישנו חשש שבו החייב יעלים את רכושו בכדי למנוע את עיקולו יכול העורך דין של הזוכה להגיש בקשה לעיקול זמני על רכושו של החייב, לפי הידוע לזוכה, עוד לפני הוצאת האזהרה. רכוש זה מעוקל רק ברישום עד להגשת תשובתו של החייב על החוב, הרכוש אינו מעוקל לצורך מכירתו בכדי להסדיר את החוב. למעט מקרים נדירים ביותר, בהם מתיר רשם ההוצאה לפועל לעקל את רכושו של החייב בהוצאה לפועל, כאשר קיים חשש אמיתי שהחייב יודע על הליכי ההוצאה לפועל שעומדים להיפתח כנגדו, ועלול להחביא את רכושו. במידה וההתנגדות נדחית או במידה ולא הוגשה התנגדות על החייב לפעול לביצוע חקירת יכולתו הכלכלית. לאחר חקירה זו יקבע רשם הוצאה לפועל את הסכום החודשי שהחייב יחזיר לזוכה, בהתאם ליכולתו של החייב.

לפני נקיטת פעולות בהוצאה לפועל רצוי לפנות לעו"ד מתמחה לכך בכדי שיחסוך לכם: זמן, כסף וטרחה רבה. פנו עוד היום לעו"ד המתמחה במערכת הוצאה לפועל ע"י מילוי פרטיכם בלשונית למעלה באתר ועו"ד מתמחה יחזור אליכם בהקדם. בהצלחה.
קידום אתרים
קידום אתרים בגוגל האמור באתר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי הניתן על ידי עו"ד כל הזכויות שמורות עורך דין אישי