לקביעת פגישה : 050-4988998

עו"ד

ייעוץ ראשוני ללא התחייבות

שם :  
טל':  
ייעוץ ראשוני ללא התחייבות


מהו הסכם ממון?

הסכם ממון הינו הסכם אשר נערך לפני הנישואין ומטרתו העיקרית היא להסדיר את ענייני הרכוש בין בני הזוג בצורה מובנת ומפורטת אשר קובעת באופן מפורש ובכתב כי על הרכוש המוסכם אין חלוקה ובמקרה של גירושין לא תהייה זכות לבן / בת הזוג השניים לקבל חצי משווים, לדוגמא:

דמי ביטוח לאומי מהפנסיה, פיצויים בגין נזקי גוף ועוד... במסגרת הסכם ממון בני הזוג יסכימו בניהם בכתב על סוגי הנכסים ולאיזה צד מהם הם יעברו אם הם יתגרשו בעתיד, ההסכם צריך להיערך בכתב ועליהם לקבל אישור מגוף המוסמך לכך בכדי שיוודא כי ההסכם נערך מתוך רצונם החופשי של בני הזוג, לאחר בירור איתם שהם מבינים את תוכנו של ההסכם ומהם השלכותיו. לפי חוק יחסי ממון בין בני זוג, הסכם ממון אשר לא יאושר על ידי גוף המוסמך לאשרו, אין ולא יהיה תוקף להסכם ממון.

הגופים המנויים בחוק לאישור הינם:

• בית המשפט לענייני משפחה.
• בית הדין הרבני.
• רשם הנישואין ביכולתו לאשר רק במידה ונערך הסכם ממון לפני הנישואין או בזמן הנישואין.
• עו"ד נוטריון ביכולתו לאשר הסכם ממון רק במקרה שהוא נערך לפני הנישואין או בזמן הנישואין.

עריכת הסכם ממון

במהלך השנים האחרונות עריכת הסכם ממון הינו מהלך שהשתרש בקרב בני זוג רבים אשר מעוניינים לשמור על הרכוש שהם צברו לפני הנישואין. בני זוג רבים הבינו את משמעותו של הסכם ממון כחיובי בעקבות הקביעה בחוק כי בעת גירושין שווי הרכוש המשותף של בני הזוג יתחלק באופן שווה ביניהם.

חלוקת הרכוש המשותף מתבצעת כך: אומדים את שווי הנכסים המשותף שבני הזוג צברו יחדיו מיום הנישואין ועד ליום הגירושין, משווי אומדן זה יש להוריד את החובות על הנכסים אם יש ואת הנותר מחלקים באופן שווה בניהם. הרצון הוא לערוך חלוקה שוויונית בין שני בני הזוג, ולכן במקרים בהם שווי של אחד מבני הזוג הוא גבוה יותר משל בן הזוג השני, ניתן לערוך איזון על בבית המשפט, שיכולתו לקבוע במקרים מסוימים כי יש להשאיר את המצב כפי שהוא או לשנות את המאזן בהתאמה למצב הכלכלי של בני הזוג וזאת בכדי למנוע פגיעה בכלכלתו של בן הזוג האחד על גבי חשבונו של בן הזוג השני.

כאשר בני הזוג מתגרשים ולא נערך ביניהם הסכם ממון, בני הזוג נגררים במהרה למריבות מורכבות על הרכוש וחלוקתו הראויה, מצב זה גורם מטבע הדברים, לעוגמת נפש גדולה ולגירושין בו בני הזוג מסוכסכים. ישנה גם אפשרות אחרת והיא הכנת הסכם ממון לפני הנישואין כך הכל ברור ומוסכם מראש, כך הגירושין למעשה לא פוגעים בבני הזוג יותר. לפגישת התייעצות בנושא עריכת הסכם ממון מלאו פרטים בלשונית למעלה באתר ועו"ד מתמחה דיני משפחה יחזור אליכם בהקדם.

בהצלחה בדרככם החדשה.
קידום אתרים
קידום אתרים בגוגל האמור באתר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי הניתן על ידי עו"ד כל הזכויות שמורות עורך דין אישי