לקביעת פגישה : 050-4988998

עו"ד

ייעוץ ראשוני ללא התחייבות

שם :  
טל':  
ייעוץ ראשוני ללא התחייבות


הקמת חברה

חוק החברות הינו חוק אשר חל במקרים בעת הקמת חברה ובעת פירוקה. חוק זה עיגן בתוכו את עיקרון האישיות המשפטית הנפרדת בו בעלי החברה אינם נכללים בחובותיה, כאשר עיקרון זה הוא עיקרון קובע.

עיקרון האישיות המשפטית הנפרדת למעשה מכיר בחברה כאישיות משפטית בפני עצמה, שלה יש זכויות משלה בצד החובות המוטלות עליה, ככול אישיות משפטית אחרת כגון:מנהלים, בעלי מניות, ספקים ועוד... ההפרדה בין החברה לבין בעלי המניות בה נעשתה בכדי לעודד השקעה בחברות, כאשר ישנה הפרדה ביניהם, אין לבעלי המניות כל סיבה לחשוש מכיוון שכאשר החברה תכנס לחובות, היא תקרוס כלכלית ותתפרק לא ירדו אל נכסיהם הפרטיים של בעלי המניות בה. כך יוצא שהמשקיעים בעצם מוגנים מפני תביעות מסוג זה.

הקמת חברה והשלכותיה המשפטיות

במקרים בהם בעלי המניות ניצלו את האפשרות שניתנה להם על ידי הקמת חברה בכדי להרוויח כסף באופן שאינו חוקי ולטובת רווחיהם האישיים או כאשר בעלי המניות ימשיכו להתקשר עם גורמים שונים בכדי להרוויח כסף נוסף על אף ידיעתם כי מצבה הכלכלי של החברה הינו ירוד וכי ביכולתה לקרוס בכל רגע נתון, ועל אף ידיעתם כי החברה לא תוכל לעמוד בהתחייבויות של בעלי מניותיה בשמה.

ישנו סיכוי גדול כי בית המשפט יחליט להרים את עיקרון האישיות משפטית הנפרדת הנקראת גם מסך ההתאגדות, בית המשפט יבטל את ההפרדה ויתייחס לבעלי המניות ולחברה כישות אחת, ואז ישולמו כל החובות לפי מדרג הנושים, מכספם האישי של בעלי המניות. שמה של החלטה זו כאשר אין להחיל הפרדה זו בין בעלי המניות לחברה נקראת - "הרמת מסך".

בעת הקמת חברה אתם נדרשים לרשום ברשם החברות ובהתאם לתנאים הקבועים בחוק: חתימת דירקטוריון החברה, הגשת תקנון החברה, פרטים על הכתובת של החברה- מוסתרים. לאחר שרשם החברות אישר את החברה, החברה תקבל מספר אישי שלה שהוא למעשה תעודת הזהות שלה הנקרא בשמו : "ח.פ.".

הקמת חברה - מהם היתרונות?

יתרונות מבחינת המסים שניתן לקבל. יצירת תדמית גבוהה לקבלת עבודות גדולות יותר.
הקמת חברה ורישומה מקנה ביטחון - פרטי החברה אינם מגיעים לכל אחד, אלה רק לרשומים ברשם החברות או למי שקיבל אישור מטעמם.

הקמת חברה - מהם החסרונות?

תשלום של אגרה שנתית לרשם החברות סה"כ 2500 ש"ח. חובה בעבודה מול רואה חשבון והגשת דוחות רבעוניים.

הקמת חברה ע"י עו"ד מתמחה בהקמת חברות:

משרד עורכי הדין מתמחים במקצועיות רבה ובביצוע תהליך הקמת חברה תוך 24 שעות. עו"ד מתמחה בהליכי הקמת חברה משרדנו יתנו לכם ליווי אישי ומקצועי, יעיל ומהיר שיעזור לכם בקבלת החלטתכם בהקמת חברה משלכם. המשרד ייתן לכם הכוונה עסקית ומקצועית אשר תעזור לכם בתהליך של הקמת חברה בדרך המהירה ביותר, הטובה ביותר והנכונה ביותר תוך התאמה עסקית אישית לכל אחד ואחת מכם. במשרד העו"ד יבנו לכם תוכנית עסקית לתהליך הקמת חברה בדרך שתהיה נכונה ביותר עבורכם מבחינת מצבכם הכלכלי העכשווי.

פנו לעו"ד מתמחה בהליכי הקמת חברה עוד היום ותוכלו תוך 24 שעות להיות בעלי חברה משלכם.
קידום אתרים
קידום אתרים בגוגל האמור באתר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי הניתן על ידי עו"ד כל הזכויות שמורות עורך דין אישי