לקביעת פגישה : 050-4988998

עו"ד

ייעוץ ראשוני ללא התחייבות

שם :  
טל':  
ייעוץ ראשוני ללא התחייבות


חובות בהוצאה לפועל

אם חייבים לכם כסף? אם הפקדתם צ'קים והם חזרו? אם נמסר לכם צ'קים ללא כיסוי? אם יש בידכם פסק דין ואתם לא יודעים כיצד לממש אותו? אם חתמתם על שטר ערבות לחבר ששכח לחזור מחו"ל? אם הבנק עיקל לכם את הבית? אם נפתח לכם תיק חייב בהוצאה לפועל? פנו לעורך דין מתמחה בהוצאה לפועל בכדי להגיע להצלחה הגבוהה ביותר.

תהליך גביית חובות בהוצאה לפועל

מערכת הוצאה לפועל הוקמה מכוח החוק, תפקידה של המערכת הינה לאפשר לבעל דין לממש את זכויותיו באופן היעיל ביותר בכדי לגבות את החוב הקיים כלפיו. המהלכים העיקריים אשר מתבצעים במערכת הוצאה לפועל הם גביית חובות בהוצאה לפועל הנובעים מצ'קים חוזרים, שטרי משכנתא, שטרי חוב, משכון, פסקי דין והחלטות שונות כגון: החלטה על תשלום הוצאות מערכת בתי משפט והדין בישראל.

מיהם בעלי התפקידים במערכת חובות הוצאה לפועל?

חוקר חובות בהוצאה לפועל - אחד מתפקידיו הינו לבדוק את מצבו הכלכלי של החייב, בנוסף לחובות בהוצאה לפועל.

רשם הוצאה לפועל - תפקידו העיקרי הינו לתת צווים וכן להורות על ביצוע פסקי דין בכל עניין הכורך בו חובות בהוצאה לפועל. לרשם ההוצאה לפועל ישנה סמכות שיפוטית לדון בטענת פרעתי, (כשהחייב טוען כי חובו כבר נפרע).

מנהל לשכת ההוצאה לפועל - תפקידו לבצע את הצווים ואת ההוראות של רשם ההוצאה לפועל. מנהל לשכת ההוצאה לפועל עומד בראש צוות גביית חובות בהוצאה לפועל.

מהם הפעולות העיקריות בחובות הוצאה לפועל?

הפעולות המתבצעות כנגד החייב, בהן ניתן לנקוט באמצעים רבים בכדי לגבות חובות בהוצאה לפועל הם: עיקול מיטלטלין, זכויות עתידיות ומכירתם, עיקול מזומנים,עיקול ניירות ערך ושטרות, עיקול זכויות במקרקעין ומכירתם, עיקול נכסים שנמצאים בידי צד ג' אשר שייכים לחייב, מינוי כינוס נכסים.

הפעולות שבהן ניתן לנקוט על מנת להגן על אדם החייב חובות בהוצאה לפועל:

זימון החייב לחקירת יכולת לבירור יכולתו האמיתית להחזר כחייב חובות בהוצאה לפועל לשלם את חובותיו בהתאם ליכולתו. החייב רשאי להגיש לרשם ההוצאה לפועל בקשה לצו תשלומים במועדים ושיעורים שיציע החייב בהתאם ליכולתו הכלכלית. צו התשלומים יתאפשר לשינוי אם חל בו שינוי משמעותי מבחינת יכולתו של החייב לפרוע את חובו. ביכולתו של רשם ההוצאה לפועל להכריז על חייב כחייב מוגבל אמצעים, לא כולל חוב הנובע ממזונות ומשכנתא.

החייב רשאי לדרוש איחוד תיקים,רק לא בתיק מזונות ומשכנתא, בקשתו תוגש לסניף ההוצאה לפועל שבו נפתחו לחייב מרבית מתיקיו. החייב רשאי להגיש בקשה של איחוד תיקים רק פעם אחת ואם היא נדחתה, יהיה ניתן להגישה מחדש רק במקרה בו קיים שינוי נסיבות קיצוני.

פנייה לעורך דין המתמחה בתחום חובות בהוצאה לפועל היא פנייה נכונה ביותר לטיפול איחוד תיקים העורך דין ילווה אותך באופן אישי ומקצועי לאורך כל שלבי הייצוג. העורך דין מעניק ללקוחותיו שירותים משפטיים נרחבים ומקצועיים בכל שלבי הייצוג ובשלבי הערעור בהוצאה לפועל. העורך דין עובד לפי העובדות והנסיבות האישיות של כל לקוח או לקוחה.
העורך דין נותן תמונה אמיתית של המצב המשפטי הקיים ומציג את הסיכויים ואת הסיכונים של כל פעולה בהליכים השונים.

מלאו פרטים בלשונית למעלה ועורך דין מוסמך יחזור אליכם בהקדם.
קידום אתרים
קידום אתרים בגוגל האמור באתר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי הניתן על ידי עו"ד כל הזכויות שמורות עורך דין אישי