לקביעת פגישה : 050-4988998

עו"ד

ייעוץ ראשוני ללא התחייבות

שם :  
טל':  
ייעוץ ראשוני ללא התחייבות


נקודות תעבורה

מהם נקודות תעבורה?

נקודות תעבורה נועדו בעיקרם בכדי לעזור במניעת הקטל בכבישים. משרד התחבורה קבע שיטת ענישה על עבירות התנועה. שיטה המבוססת על צבירת נקודות תעבורה. בעזרת שיטת צבירת נקודות תעבורה ניתן לעקוב אחר נהגים שעוברים עבירות תעבורה רבות. כאשר נהג צובר הרבה נקודות תעבורה הנרשמות על שמו, לפי מדד של תקופה של שנתיים ממועד ביצוע העבירה, אם בתקופה הזו הנהג הגיע ל 12 נקודות תעבורה, על הנהג לעבור קורס נהיגה מונעת או לעבור טסט מחדש בכדי להשיב את רישיונו. מספר הנקודות תעבורה שמקבלים תלוי בחומרת העבירה.

מהו העונש הניתן על נקודות תעבורה?

העונש ניתן לפי מספר נקודות תעבורה שהצטברו :

0-11 נקודות תעבורה : הנקודות ימחקו לאחר שנתיים.

12-21 נקודות תעבורה : העונש הניתן קורס נהיגה נכונה בסיסי, לאחר עמידה במבחן הסיום ימחקו לכם את כל הניקוד.

22-23 נקודות תעבורה : העונש הניתן קורס נהיגה נכונה בסיסי את הנקודות יאריכו לתקופה של ארבע שנים.

24-35 נקודות תעבורה : העונש הניתן קורס נהיגה מונעת ייעודי את הנקודות יאריכו לתקופה של ארבע שנים.

מעל 36 נקודות תעבורה : העונש הניתן פסילת רישיון הנהיגה באופן אוטומטי לתקופה של שלושה חודשים.

חידוש הרישיון יתאפשר רק לאחר מעבר מבחן תיאוריה חדש. בנוסף לכך הנקודות יאריכו לתקופה של ארבע שנים.

מעל 36 נקודות תעבורה בפעם נוספת: העונש הניתן הוא פסילת רישיון הנהיגה באופן אוטומטי לתקופה של תשעה חודשים. חידוש הרישיון יתאפשר רק לאחר מעבר מבחן תיאוריה חדש ומבחן מעשי כולל בדיקות רפואיות. בנוסף לכך הנקודות יאריכו לתקופה של ארבע שנים.

נקודות תעבורה לדוגמא:

נוסע במושב הקדמי שאינו חגור בחגורת בטיחות - 2 נקודות תעבורה.
נסיעה עם פנס קדמי או אחורי שאינו תקין - 2 נקודות תעבורה.
עקיפת רכב מצדו הימני - 4 נקודות תעבורה.
אי מתן זכות קדימה בכיכר - 4 נקודות תעבורה.
שימוש בפלאפון בנסיעה - 4 נקודות תעבורה.
הסעת ילד ללא מושב בטיחות כנדרש בחוק - 6 נקודות תעבורה.
נהג שאינו חגור בחגורת בטיחות - 6 נקודות תעבורה.
אי ציות לתמרור איסור כניסה - 6 נקודות תעבורה.
עקיפת רכב לפני צומת - 8 נקודות תעבורה.
עקיפה על קו הפרדה רצוף - 10 נקודות תעבורה.
נסיעה ברמזור אדום - 10 נקודות תעבורה.

מחיקת נקודות תעבורה

לצד נהגים המבצעים עבירה אחת לשנתיים או יותר ישנם נהגים המבצעים עבירות תנועה באופן מתמיד, נהגים אלו הם עברייני תנועה אשר מאיימים על הסדר והמשמעת בכבישים. שיטת נקודות תעבורה נועדה בעבור נהגים אלו, ע"י מעקב של נקודות ניתן להתריע ולתקן את דרכם של נהגים אלו. ספירת נקודות תעבורה נחשבות לנהג מיום ביצוע העבירה (לא מיום הרשעתו או יום תשלום הקנס) הדרך להימנע מצבירת נקודות תעבורה היא לנהוג נכון ולציית לכללי הבטיחות בדרכים.

ההרשעות אינן נמחקות והן נשארות ברישום ומהוות את גיליון ההרשעות של הנהג. לפי תקנות התעבורה הקיימות, נהג בעל רישיון נהיגה שהוטל עליו קורס נהיגה מונעת או תיאוריה והוצאת רישיון חדש, ניתנת לא האפשרות לפנות לרשות הרישוי ולהשמיע את טענותיו. על הפנייה להיעשות בתוך 39 ימים מקבלת ההודעה להוציא רישיון חדש או לעבור קורס נהיגה מונעת, הפנייה תדחה את ביצוע הקורס ב 45 ימים נוספים.

רשות הרישוי תחזיר תשובה על החלטתה לאחר 45 ימים משמיעת הטענות של הנהג. באפשרותו של רשות הרישוי להפעיל שיקולי דעת וכן להטיל על נהג הגבלה אחרת לתיקון בכדי לקבל את רישיונו, כל עבירת החנייה אינן נושאות רישום נקודות תעבורה.

נהג אשר לא מגיע לקורס נהיגה מונעת במשך שנה מיום קבלת הזימון, באפשרותה של רשות הרישוי לפסול את רישיון הנהיגה שלו עד לביצוע הקורס במלואו ומעבר המבחן בסיום הקורס. אם אתם מעוניינים במחיקת נקודות תעבורה שצברתם, פנו עוד היום לעו"ד תעבורה מתמחה ע"י מילוי פרטיכם למעלה באתר ועו"ד תעבורה יחזור אליכם בהקדם. בהצלחה במחיקת נקודות תעבורה. ומעכשיו סעו בדרכים בזהירות רבה. שימרו על חיי עוברי דרך ועל חייכם.
קידום אתרים
קידום אתרים בגוגל האמור באתר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי הניתן על ידי עו"ד כל הזכויות שמורות עורך דין אישי