לקביעת פגישה : 050-4988998

עו"ד

ייעוץ ראשוני ללא התחייבות

שם :  
טל':  
ייעוץ ראשוני ללא התחייבות


עבירות אלימות במשפחה

בשנים האחרונות מגמת עבירות אלימות במשפחה החלה לעלות באופן מדאיג ביותר. מידי יום אנו נתקלים במקרים טראגיים ומצערים שגורמים צער לכולם בתוצאות מוות שונות במקרים כמו התאבדות עקב חוסר יכולת להמשיך ולהתמודד עם החיים במתכונת הנוכחית, רצח בדם קר מתוך נקמנות, איבוד שליטה או מחלות נפש באשר הן. לכן, גילוי ההתעללות הפיזית והנפשית שהן בסיסם של עבירות אלימות בכלל ואלימות במשפחה, עבירות אלימות במשפחה וזיהוין באופן המהיר ביותר יכולים למנוע את התוצאה הקשה והטראגית. עבירות אלימות במשפחה כוללות גם אלימות המופנית כלפי בן או בת הזוג וידועים בציבור.

השלכותיהם של עבירות אלימות במשפחה

עבירות אלימות במשפחה המתפתחת בין בני הזוג מועברת בדרך כלל בצורה זו או אחרת גם כלפי ילדי המשפחה חסרי הישע העיקריים בפרשיות מאין אלו. הילדים אשר מטבע הדברים זקוקים לחממה עוטפת ואוהבת, נחשפים לצדדיו האפלים, הקשים והמפחידים אשר מפניהם הורים מנסים לגונן על ילדיהם ולשמור עליהם מכל משמר. ישנם עבירות אלימות במשפחה המופגנת כלפי הילדים וישנם גם המקרים בהם עבירות אלימות במשפחה מופנית כלפי בן או בת הזוג, הוריהם, או אחיהם ושאר בני המשפחה המורחבת. מדובר בנשים ובגברים אשר נפלו קורבן להתעללות קשה בדרך כלל בתחילתה היא מילולית ולאחר מכן היא גם אלימות פיזית. לכן, קיימת חובת הדיווח במקרים מסוימים המגיעים לטיפול בבתי חולים וקיים חשד כי הפגיעות הגופניות שהופנו הן תוצאה של עבירות אלימות במשפחה ולא מנפילה או תאונה שקרתה.

מודעות עבירות אלימות במשפחה מגיל קטן

מורים ומחנכים במסגרת בית הספר וכן הגננות בגני הילדים נרתמים כולם להסברים והכנסת מודעות לילדים מהו גופנו השייך לנו ואסור לאף אחד לגעת בגופנו, הם מחויבים לדווח ולהתריע בפני הגורמים הרלוונטיים לעניין קיומו של חשד בעבירות אלימות במשפחה. הדיווח הראשוני על עבירות אלימות במשפחה מגיעות בד"כ מאת שכנים, קרובי משפחה, מכרים או חברים אשר נחשפו לדבר אלימות זו.

בד"כ הדיווח הראשוני אינו מגיע מהקורבנות עצמם מכיוון שהם מצויים בפחד רב שמא מצבם יתגלה והאלימות רק תתגבר כלפיהם מכיוונו של הצד העוין. או מחוסר אמונם במערכת הנובע עקב המציאות בה הם חיים, הגורמת לחוסר אמונתם גם בבני משפחתם שאמורים להוות בעבורם מקום מקלט בטוח ומוגן, הוא הגורם העוין מונע מהם לפנות ולדווח לרשויות החוק על

עבירות אלימות במשפחה - תלונות סרק

עבירות אלימות במשפחה כאלו ואחרות הנעברות מידי יום בתוך התא המשפחתי שלהם. לצד תלונות אמיתיות בדבר אלימות עבירות במשפחה מצויות גם תלונות הסרק שהוגשו בין הצדדים בדרך כלל במהלך הימצאותם בסכסוך גירושין ומנסים לעשות כל שבידיהם בכדי להציג תמונה אחרת לעיניי בתי המשפט. תלונות הסרק בין בני הזוג וקרובי משפחתם הן אלו אשר גרמו לא פעם למשטרה להטיל ספק בדבר תלונות שבסופו של יום היו אמיתיות לחלוטין, לצערנו לפעמים הטלת הספק הראשונית בקיומה של אלימות בתוך המשפחה היא הטעות הקריטית בעבור הקורבנות.

במקביל לתלונות הסרק בדבר עבירות אלימות במשפחה מתקיימות גם התלונות לאלימות אמיתיות אולם בן או בת הזוג מושכים אותן ומבטלים אותן עקב איומי הצד השני או הפחד ממנו. עניין זה בא לידי ביטוי בעיקר במקרים של נשים מוכות שנתונות באופן כמעט טוטאלי לשליטתו של הבעל המכה וגם בפעמים הנדירות בהן הן מעיזות להגיש את התלונה הן חוזרות בהן או מפחדות כי מצב האלימות בבית יתגבר והן חוששות לשלום ילדיהן ולשלומן בעצמן או שהן חוזרות שוב אל הבעל המכה מתוך רצון מלא שהפעם המצב ביניהם ישתנה, מתוך חשש לעזוב אותו מפאת יצירת תלות בו מבחינת הכנסת פרנסה למשפחתן ולהתחיל לנסות לטפל גם במצב הנפשי של כולם.

ברוב המקרים ניתן לראות כי לאחר שהוגשה תביעת הסרק והבעל מפחיד אותם ומפעיל לחץ פסיכולוגי על האישה כדי להביא אותה לביטול התביעה, נשים רבות שמוותרות מוצאות את עצמן כנשים מוכות ומאשימות את עצמן בכל האלימות בה הן חיות ומחליטות להשתנות בשביל הבעל ולמען המשפחה בתקווה לעתיד טוב יותר.

גורמי סיוע לנפגעי עבירות אלימות במשפחה

סוגי מקרים נוספים של עבירות אלימות במשפחה הינם המקרים בהם זוגות הטיחו זה על זו טענות של עבירות אלימות קשות האחד כנגד השני וחזרו בסופו של דבר לחיות ביחד והתנהגו כזוג אוהבים שלא קרה דבר ביניהם. התפקיד העיקרי של עורכי הדין במקרים אלו הינו בדיקת תיק החקירה ועובדות התלונה ובעדויות אשר נגבו כמו גם אסיפת חומר ראיות משמעותי לאחר ההיכרות עם התיק. בדיקת כל הפרמטרים הללו לעומק ביכולתה להבהיר לעורכי הדין את המצב העובדתי האמיתי הקיים ולעיתים יכולה להביא לשחרור החשוד או נאשם ממעצר בתנאים מגבילים או לחילופין לאמת את החשד בדבר קיום עבירות אלימות במשפחה ומתוך כך לשלוח על ידי הגורמים הרלוונטיים את הקורבנות לגורמי סיוע המתאימים לכך: מקלט לנשים מוכות, מקלט לגברים מוכים, משפחות קלט, משפחות אומנה וכדומה.

אם אתם נפגעים עקב אלימות במשפחה מילולית או פיזית פנו למשרד עו"ד מתמחה בתחום עבירות אלימות במשפחה. לפנייה לעו"ד מוסמך מלא פרטים למעלה בלשונית באתר ועו"ד מוסמך לענייני עבירות במשפחה יחזור אליכם בהקדם.
קידום אתרים
קידום אתרים בגוגל האמור באתר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי הניתן על ידי עו"ד כל הזכויות שמורות עורך דין אישי