לקביעת פגישה : 050-4988998

עו"ד

ייעוץ ראשוני ללא התחייבות

שם :  
טל':  
ייעוץ ראשוני ללא התחייבות


עו"ד מס הכנסה

מס הכנסה זהו מס המוטל בידי המדינה על הרווחים המיוצרים על ידי אדם פרטי או תאגיד כלשהו. בהתאם לחוקי המס ניתן לנכות את ההוצאות שהושקעו בכדי ליצור את הרווחים, ככול שההוצאות הן גדולות יותר כך תשלום מס הכנסה למעשה- יורד.
כמו כן, שיטת מדרגות המס נועדה בעיקרה בכדי לשמור על כך שככול שההכנסה בברוטו תהיה גבוהה, כך גם ההכנה בנטו תהיה גבוהה יותר, ובהמשך לכך שיטת מדרגות למעשה מחדש את העיקרון הידוע שלפיו: העני שמשתכר פחות ישלם בהתאם גם פחות מס ואילו העשיר שמשתכר יותר ישלם בהתאם להכנסתו גם יותר מס. עיקרון זה בא לידי ביטוי בעקרון המיסוי העומד בבסיס של שיטת מדרגות המס בארץ.

מהי הכנסה הונית והכנסה פירותית - הסבר עו"ד מס הכנסה הבסיס עליו מתקיים מס הכנסה הינו אבחנה ידועה ועיקרית הכנסה פירותית להכנסה הונית. הכנסה הונית הינה למעשה המקור לעסק והכנסה פירותית הינה הפירות אשר צמחו מרכישת המקור ההוני. לדוגמא: כאשר אדם מוכר את כלי עבודתו שבאמצעותם ייצר עבודות אומנות, התשלום בעבור כלים אלו הינם הכנסה הונית אולם התשלום בעבור מכירת עבודות האומנות הינה הכנסה פירותית.

עו"ד מס הכנסה מסביר מהי הכנסה הונית המתחלקת לשני סוגים:

הכנסה הונית ממקרקעין - זוהי למעשה הכנסה שהינה בהתאם למערכת מס שבח. הכנסה הונית מרווחים אחרים- זוהי למעשה הכנסה אשר נמצאה בהתאם למערכת מס הכנסה הרגילה והקבועה לפי פרק ה' לפקודת מס הכנסה.
הכנסה פירותית - נבחנת בהתאם למקור שלה. כאשר המקור להכנסה אינו מופיע בחוקי מערכת מס הכנסה אין להטיל עליה מס.

פנו לעו"ד מס הכנסה ע"י מילוי פרטים בלשונית למעלה באתר ועו"ד מוסמך יחזור אליכם בהקדם.
קידום אתרים
קידום אתרים בגוגל האמור באתר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי הניתן על ידי עו"ד כל הזכויות שמורות עורך דין אישי