לקביעת פגישה : 050-4988998

עו"ד

ייעוץ ראשוני ללא התחייבות

שם :  
טל':  
ייעוץ ראשוני ללא התחייבות


עורכי דין

בישראל קיימים עורכי דין רבים:

בין עורכי דין מקובלות התמחויות בתחומים שונים וספציפיים לבית המשפט, לדוגמא: דיני מיסים, דיני עבודה, דיני משפחה, דיני תעבורה, משפט מסחרי, משפט פלילי ועוד... ישנם משרדים גדולים לעריכת דין המעסיקים עורכי דין במגוון התמחויות שונות, זאת בכדי לספק קשת רחבה של שירותים ללקוחותיו, יחד עם זאת ישנם משרדים גדולים שמתמחים בתחום מסוים אחד.

חיסיון הנערך בין עורכי דין ללקוחותיהם:

בעריכת הדין, ישנו חיסיון בין עורכי דין ללקוחותיהם. לפי החוק, עורכי דין חייבים לשמור בסודיות על כל מידע שהובא לידיעתם על ידי לקוחותיהם. כך גם לגבי עובדי המשרד והכפופים לעורכי הדין. כל מסמך או מידע המאוחסן אצל עורכי דין, הינו מוגן ביותר. החיסיון מול עורכי דין מאפשר ללקוחות לנהוג בכנות תוך כדי גילוי מלא של כל הפרטיים האמיתיים, כך שגילוי זה נעשה בלי לחשוש שיום אחד גילוי זה יכול לשמש כנגדם. חיסיון יכול להפריע כאשר ישנו מקרה בו הלקוח מגלה לעו"ד על כוונתו לבצע עבירה עתידית וכאשר קיימת סכנה לכך, רשאי עורך הדין לחשוף את המידע בכדי למנוע את ביצוע העבירה. החיסיון אינו חל במקרי תביעת עו"ד על שכר טרחה לו הוא זכאי בעניין שבו טיפל בלקוח.

מהם הדרישות להסמכת עורכי דין ?

בישראל מוסדר העיסוק בעריכת דין באמצעות חוק לשכת עורכי הדין, לפי החוק ישנם שלושה תנאים לכשירותו של
אדם להיות עורך-דין:

■ על עורכי דין להיות בעל השכלה משפטית גבוהה: לימודי משפט נעשים באוניברסיטאות ובמכללות.
■ עורכי דין הינם בעלי תקופת התמחות: בתקופת ההתמחות הנמשכת כשנה ונערכת לאחר סיום לימודי המשפט, בהתמחות העו"ד עובד תחת הנחייתו של עורך-דין ותיק או שופט.
עורכי דין שעמדו בבחינות של לשכת עורכי הדין: שני מבחנים אחד מהם בכתב - מבחן אמריקאי. והשני מבחן בעל-פה. הבחינות נערכות בסוף תקופת ההתמחות.

אדם העומד בדרישות אלו כשיר להיות עורך דין והוא תושב ישראל, יהיה לעורך דין יחד עם קבלתו כחבר לשכת עורכי הדין. הלשכה רשאית, לאחר שנתנה למועמד את ההזדמנות לבקשת חברות, שלא לקבלו כחבר הלשכה. למרות שהוא נמצא כשיר לפי כל הדרישות לעורכי דין, באם הוא הורשע בעבירה שיש עמה קלון. אם הלשכה סבורה שלפי הרשעה זו הוא אינו ראוי לשמש כעורך דין אז הוא לא יתקבל להיות כחבר לשכת עורכי דין.

הפעולות הבאות ניתנות לעורכי דין בלבד:

ייצוג אדם אחר ביכולתו לטעון ןלפעול אחרת בשמו בפני בית המשפט, בית הדין, בוררים וגופים בעלי סמכות שיפוטית.
עריכת מסמכים בעלי אופי משפטי עבור אדם אחר, ייצוג אדם אחר במשא ומתן משפטי לקראת עריכת מסמך.
ייעוץ ומתן חוות דעת משפטית.

ייצוג אדם אחר וכל פעולה אחרת בשמו בפני:

משרד הוצאה לפועל.
לשכת מרשם המקרקעין.
רשם השותפויות.
רשם החברות.
רשם האגודות השיתופיות.
רשם סימני המסחר.
רשם הפטנטים והמדגמים.
פקיד השומה ונציג מס ההכנסה לעניין פקודת מס הכנסה.
המנהל לעניין חוקי מס שבח ומקרקעין.
מנהל מס עיזבון לעניין חוק מס עיזבון.

בעקבות הגידול במספר עורכי דין בישראל הציבו תנאים קשים יותר:

האריכו את תקופת ההתמחות משנה לשנה וחצי. חייבו את המתמחים במהלך מחצית השנה הראשונה במעבר של קורס מעשי שינוהל בידי לשכת עורכי דין. בתום ההתמחות נערכת בחינה במתכונת - ניתוח מקרה. זאת בנוסף לבחינה האמריקאית. מינוי שופט בדימוס כמפקח על ההתמחות. רבים מעורכי הדין בישראל עובדים כעצמאים במשרדים אשר בבעלותם. חלקם עובדים כשכירים במשרדי עורכי דין ויש עורכי דין המועסקים בחברות אשר עוסקים במתן ייעוץ משפטי לחברות. קבוצה גדולה של עורכי דין מועסקת בפרקליטות המדינה וכן בפרקליטות הצבאית.

בכל בעיה בה אתם נמצאים רצוי לפנות לעו"ד המתמחה לכך, עורכי דין העוסקים בבעיה זו מידי יום. לפנייה לעורכי דין מתמחים פנו עוד היום ע"י מילוי פרטים בלשונית למעלה באתר ועו"ד יחזור אליכם בהקדם. בהצלחה.
קידום אתרים
קידום אתרים בגוגל האמור באתר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי הניתן על ידי עו"ד כל הזכויות שמורות עורך דין אישי