לקביעת פגישה : 050-4988998

עו"ד

ייעוץ ראשוני ללא התחייבות

שם :  
טל':  
ייעוץ ראשוני ללא התחייבות


עיקול משכורת

כאשר נכסי החייב ורכושו אינם מספיקים להחזר החוב, במערכת הוצאה לפועל קיים הליך עיקול משכורת. חייבים העומדים בפני הליך עיקול משכורת, כדאי שתדעו - קיימות אפשרויות הגנה מפני עיקול משכורת! במסגרת הליכי הוצאה לפועל, קיים הצורך בהפעלת לחץ על חייבים אשר מתחמקים מהחזר חובותיהם באמצעות עיקול משכורת.

עיקול משכורת של החייב:

בלשכת הוצאה לפועל קיים הליך עיקול משכורת - זהו הליך הנועד בכדי להפעיל לחץ רב על החייב לשלם את חובו. כאשר חייב אינו משלם את חובותיו לזוכה בתיק הוצאה לפועל, יועבר חלק ממשכורתו לנושים. בכדי הפעיל הליך עיקול משכורת, חובה להחזיק בצו הוצאה לפועל הפועל לפי חוקים והגבלות שונות. מערכת הוצאה לפועל מעבירה בעיקול משכורת הודעה בדבר העיקול לבנק ולמעסיק של החייב.

בהליך עיקול משכורת - חשוב לדעת:

לפי חוקי הוצאה לפועל אין אפשרות לבצע עיקול משכורת מיידי ואוטומטי - חובה למסור התראה לחייב. אי אפשר לבצע עיקול משכורת על כל סכום המשכורת של החייב - חלק ממשכורתו הכרחית לכלכלתו ומחייתו. מעסיקים רבים אינם יודעים את חוקי הוצאה לפועל, בעקבות כך מעבירים את המשכורת בשלמותה אל לשכות הוצאה לפועל במקום להעביר רק את החלק המיועד לכיסוי החוב.

על ההגנות של החייב על פי חוקי הוצאה לפועל

עיקול משכורת- מדובר בנושא בעייתי מאוד. מטרת ההליך של עיקול משכורת מיועדת להבטחת החייב להחזר חובותיו, במגביל לכך להבטיח שהחייב ימשיך לעבוד ולא יהפוך לנטל.

החוקים במערכת הוצאה לפועל פועלים בהתאמה לחוק שכר המינימום וחוקי הגנת השכר. בעקבות ביצוע ההליך לפי החוק, החייב מקבל קודם כל התראה על הפעלת הליך עיקול משכורת במערכת הוצאה לפועל לפייה קיימת לו הזכות להתגונן כנגד צו עיקול משכורת או להיערך להכנסה נמוכה יותר. בכל מקרה, אי אפשר לבצע עיקול משכורת על כל סכום המשכורת של החייב ולהשאיר את החייב ללא אפשרות קיום חייו וחיי התלויים בו, אלה להשתמש בחלק יחסי בכדי שהחייב יוכל להמשיך להתקיים ולקיים את התלויים בו.

אדם החייב דמי מזונות לילדיו, ראש ההוצאה לפועל קובע את גובה העיקול לפי ההרכב המשפחתי של החייב. פנייה לעורך דין המתמחה בהוצאה לפועל תאפשר לכם להציג את יכולתכם הכלכלית ותמזער את גובה עיקול משכורת שלכם.

הליכי עיקול שכר ועיקול נכסים:

עיקול שכר ועיקול נכסים - מדובר בהליכים שמקנה החוק בכדי להשיב את הכספים לנושים, בית המשפט מוציא צו עיקול משכורת או צו עיקול נכסים לבקשת הזוכה כאשר המקרה מתאים לכך. עיקול נכסים זהו עיקול שמתבצע לאחר מסירת הודעה למחזיק בנכסים - בנק וכדומה.

עיקול שכר הינה גבייה דרך בעל הבית שלם משכורתו של החייב, הוצאה לפועל מוסרת הודעה למעסיק שימסור את כספי משכורתו של החייב להוצאה ללשכת הוצאה לפועל. לפי החוק החייב זכאי לסכום קיום בסיסי לו ולתלויים בו, סכום מינימאלי זה יועבר לחייב, אך רוב המשכורת תועבר ע"י המעסיק להוצאה לפועל.

מעסיק שלא פועל כנדרש לעיקול שכר החייב, יכול להיתבע מצד הנושה שהעיקול בוצע לפי בקשתו, והמעסיק עלול לשלם על כך מכיסו. ישנם מעסיקים שנותנים לעובד מקדמה מראש, ומקזזים ממשכורתו תשלום חודשי בעד אותה מקדמה. השכר שנשאר לעובד לאחר הורדת התשלום פטור מעיקול.

אם יש לכם חובות? אם אתם עומדים לפני עיקול משכורת?

פנו לעורך דין מתמחה בהוצאה לפועל שיוביל אתכם לחקירת יכולת ו /או צו תשלום. צו התשלום שתקבלו לפי חקירת היכולת הכוללת את גובה המשכורת, מספר הילדים ועוד... אם תעמדו בצו התשלום יתבטל או לו יתחיל ההליך של עיקול משכורת שלא נעים כלל. צו תשלומים יעזור לכם לחיות בצורה מכובדת ולפי גובה היכולת שלכם להחזר.

לפנייה לעו"ד מתמחה בהוצאה לפועל בנושא עיקול משכורת מלאו פרטיכם למעלה באתר ועו"ד יחזור אליכם בהקדם.

בהצלחה בדרככם לחיים מכובדים יותר.
קידום אתרים
קידום אתרים בגוגל האמור באתר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי הניתן על ידי עו"ד כל הזכויות שמורות עורך דין אישי