לקביעת פגישה : 050-4988998

עו"ד

ייעוץ ראשוני ללא התחייבות

שם :  
טל':  
ייעוץ ראשוני ללא התחייבות


הקמת עמותה

החלטתם על הקמת עמותה? מומלץ לקרוא לעומק את חוק העמותות, תש"ם-1980 למרות שהליך הקמת עמותה הינו הליך פשוט מאוד. כאשר אתם מגישים בקשה לרישום עמותה עליכם לצרף אליה תצהיר המאושר על ידי עו"ד. כמו כן, יש לצרף לבקשה את שם העמותה שבחרתם. שם העמותה צריך להיות מקורי וייחודי, וכל מקרה בו יעשה שימוש בשם זהה או דומה לו עד כדי הטעייה של העמותה לא יאושר, גם במקרה שלכם לא תאושר הקמת עמותה אם שם זה תפוס או מטעה את הציבור. חוק העמותות מפרט באופן רחב ביותר את סוג השמות אשר לא ניתן לעשות בהם שימוש. לכן, מומלץ לבחון את השמות לצורך הקמת עמותה לפי ההכוונות הקבועות בחוק.

הקמת עמותה מצריכה ניסוח תקנון לחברה:

הליך רישום הקמת עמותה מותנה בין היתר בקבלת תקנון העמותה. התקנון הינו למעשה חוזה הנערך בין כל חברי העמותה לעמותה ומגדיר את היחסים ביניהם. רישום הקמת עמותה ביכולתו להתבצע כאשר העמותה מקבלת על עצמה את התקנון המצוי הקבוע בתוספת הראשונה לחוק העמותות או כאשר עמותה בוחרת לקבל על עצמה תקנון מיוחד שיבחן אותו עו"ד מטעם רשם העמותות ועל מנת לבדוק שאכן התקנון המיוחד עומד בתקן הוראות החוק והמלכ"ר.

ההתנהלות הנדרשת בהקמת עמותה:

עמותה נדרשת להתנהלות באופן תקין ולקבלת אישור על כך מרשם העמותות. רשם העמותות יבדוק אם הכנסות העמותה ואת נכסיה ואם הינם מיועדים לצורכי העמותה בלבד. רשם העמותות יבדוק שאכן מדובר בהקמת עמותה שאין לה כל כוונות לרווח אישי. בבקשה להקמת עמותה קיימת חובה בפירוט מטרות העמותה והפעולות אשר היא עומדת לקיים בעונת הפעילות הראשונה שלה. הפירוט של מטרות העמותה יכול ללמד על אופי העמותה ועל כוונותיה.

מטרות עמותה ניתן לשנות לאחר אישור הקמת העמותה במסגרת האסיפה הכללית ועד העמותה. את השינוי יש לכתוב בפרוטוקול ולהעביר אותו לאישור של רשם העמותות חתום בחתימות מקוריות של שני חברי ועד העמותה. בנוסף, יש לצרף את הפרטים האישיים של מייסדי העמותה אשר לצד כל פרט ופרט יחתום אותו מייסד חתימתו האישית. ככלל, על כל המסמכים שיועברו על ידי העמותה במסגרת בקשת הקמת עמותה, יחתמו מייסדי העמותה או העו"ד שלהם באמצעות ייפוי כוח.

בעזרת עו"ד מנוסה בהליכי הקמת עמותה מלאו פרטים בלשונית למעלה באתר ועו"ד מוסמך יחזור אליכם בהקדם.
קידום אתרים
קידום אתרים בגוגל האמור באתר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי הניתן על ידי עו"ד כל הזכויות שמורות עורך דין אישי