לקביעת פגישה : 050-4988998

עו"ד

ייעוץ ראשוני ללא התחייבות

שם :  
טל':  
ייעוץ ראשוני ללא התחייבות


מהלכי עו"ד צוואה

על פי חוק הירושה תינתן הכרת צוואה במקרים הבאים:

• צוואה בפני עדים- צוואה שנכתבה בפני שני עדים, בדרך כלל במעמדו של עו"ד צוואה.

• צוואה בכתב יד- כאשר הנפטר ערך את הצוואה בעצמו ובכתב ידו, אין דרישה כי עריכת צוואה זו תעשה בנוכחות עדים.
אם כי מומלץ שלא לערוך צוואה לבד אלא באמצעות עו"ד צוואה מתמחה אשר יש ביכולתו להעניק הנחיות והכוונות משפטיות נכונות וניטראליות.

• צוואה בפני רשות- "רשות" הינה הרשם לענייני ירושה, בפני נוטריון, בפני רשם בית המשפט או שופט. בעל הצוואה יכול לבחור להתייצב אל מול אחת מהרשויות כאמור, ולהקריא בפניו את צוואתו. אותה רשות מוסמכת לכתוב את הצוואה כלשונה לאחר שהקריאה אותה בפעם השנייה. אין צורך בחתימה על צוואה בכדי שינתן לה תוקף משפטי.

• צוואה בעל פה- במקרה בו המצווה נוטה למות ושעותיו או ימיו ספורים והוא עדיין לא הספיק לכתוב צוואה. על כן, יש לכבד את רצונו האחרון ויש באפשרותו להקריא צוואה באוזני שני עדים אשר רושמים את דבריו.

צוואה אשר נעשתה ע"י אונס, איום, השפעה בלתי הוגנת, תחבולה או תרמית לפי חוק הירושה, תבוטל. הוראה זו נקבעה ברוח הפסיקה אשר פסקה לא אחת כי בבסיס אישור או ביטול צוואה נובע מתוך רצון ומתוך כוונה לממש ולכבד את אוטונומיית רצונו האמיתי של המנוח הנגזר מכוח זכות הקניין הרוחני שלו.

ישנו סעיף בחוק הירושה המדבר על מקרים בהם ניסיונות ההשפעה על המצווה נעוצים בחוסר הגינות, הגורם לרצונו של המנוח להיות שרירותי, מקפח ולא סביר. לכן, בית המשפט בוחן את אמיתות התמימות של כל ניסיונות ההשפעה, הוא בוחן באופן זהיר, דקדקני ומוקפד את דרכי הניסיונות שכנוע ואת השפעתם על נוסח הצוואה המוצגת בפניו. במקרים אלו מוטל שכנוע כבד על בעל הדין המבקש כי בית המשפט יאשר את תוכנה של צוואה לטובתו ולהוכיח כי צוואה זו לא נעשתה מחמת אינוס, איום, השפעה בלתי הולמת, תחבולה או תרמית בהתאם לתנאי החוק. כמו כן נטל ההוכחה כאמור יוטל גם על מי שמתנגד לקיום צוואה או טוען לפגם פורמאלי בצוואה.

ישנו סעיף בחוק הירושה, יורשים אשר לא יוכלו לממש את זכותם בירושה הינם אלו אשר היו עדים לעשיית הצוואה, אלו אשר ערכו את הצוואה ואלו אשר לקחו באופן אחר חלק בעריכתה כמו במקרים בהם היורשים השתתפו בהכנת צוואה ותכנון צוואה.

אם ברצונכם להכין צוואה, אם בידכם צוואה לירושה ואתם רוצים לממשה פנו לעו"ד צוואה מתמחה ע"י מילוי פרטיכם באתר למעלה ועו"ד צוואה יחזור אליכם בהקדם.
קידום אתרים
קידום אתרים בגוגל האמור באתר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי הניתן על ידי עו"ד כל הזכויות שמורות עורך דין אישי