לקביעת פגישה : 050-4988998

עו"ד

ייעוץ ראשוני ללא התחייבות

שם :  
טל':  
ייעוץ ראשוני ללא התחייבות


רישום קבלנים


מהו רישום קבלנים?

אנשי מקצוע שונים זקוקים לרישיון על מנת לעסוק ולהעניק שירות ללקוחות רבים, כמו למשל רואי חשבון או רופאים, מהנדסים, אדריכלים, רוקחים עורכי דין, פסיכולוגים וכיוצא בזה. זה נוגע גם לאדם אשר מבקש לעסוק באחד או יותר מתחומי הבניה השונים כגון: ענף הבניה, ביצוע שיפוצים, סלילת כבישים, חשמל, ניקוז ביוב ואינסטלציה, עבודות עפר ופיתוח, בניית גשרים, נמלים, עבודות תת ימיות וכדומה. כאשר מדובר בהיקפים גדולים, קיים הצורך לבצע רישום קבלנים על ידי פנקס הקבלנים, כנדרש על פי החוק.

יש לזכור כי אך ורק מי שביצע רישום קבלנים כנדרש יכול לבצע עבודות נרחבות גדולות שעולות על סך של כ-75,950 שקלים בכל עבודת הקבלנות וכ-39,153 שקלים בעבודות אשר באות לידי ביטוי באחד מתחומי המשנה פרט לעבודות שלד שנדרשות לרישיון בלי קשר להיקפן. שימו לב שכל מי שלא ביצע רישום קבלנים אף לא יכול להגיש מועמדות במכרזים פומביים, אשר מפרסמים מוסדות המדינה, זהו חסרון וגורם אשר מגביל את יכולת התפתחות המקצועית והכלכלית של אותו קבלן.

מי אחראי על ביצוע רישום קבלנים?

מי שלמעשה אחרי על כל סוגיית רישום הקבלנים לענפים ראשיים גדולים וכמובן גם לענפי המשנה הוא רשם הקבלנים, שמשתייך למשרד הבינוי והשיכון ופועל תחת שר הבינוי והשיכון. קבלן אשר מעוניין לבצע רישום קבלנים לענפים ראשיים או חילופין לענפים משניים מתבקש למלא ולהוכיח דרישות רבות, שהעיקר בהן מתבטאת בהוכחת ההכשרה המקצועית וכמו כן בניסיון המקצועי שנצבר במרוצת השנים.

כאשר מתקבלת בקשה לביצוע רישום קבלנים נדרש כעת רשם הקבלנים להיוועץ בוועדה מקצועית על מנת לגבש את החלטותיו, אולם אחרי הכול מותנית לו סמכות כמעין שיפוטית שהיא לכאורה הינה סמכות בעלת תוקף משפטי טהור. כאשר מבצעים רישום קבלנים ומתעוררת עילה מוצדקת אשר מונעת את המשך התהליך ישנה אופציה לערער בפני ועדת הערר אשר נמצאת סמוך לבית המשפט המחוזי.

פנקס הקבלנים מכיל רשימה ארוכה של כל הקבלנים הרשומים במדינתנו, בכפוף לאותו ענף מקצועי אשר בו הם רשומים ולסוג הקבלני שנקבע להם. משך הזמן שעלול לקחת עד לקבלת אישור הדרישה לרישום קבלנים יכול לנוע לעיתים קרובות בסביבות החצי שנה מרגע מועד ההגשה, בהתאם כמובן לעמידת המבקש בדרישות החוק.

סיוע עור דין בהליך רישום קבלנים.

הגשת דרישה לרישום קבלנים עלולה להיות לעיתים די מורכבת לנוכח מילוי הטפסים והבירוקרטיה שמתווספת לפעולה זו. יתרה מזאת הופעה בפני הוועדה המייעצת וייצוג בפני ועדת הערר הם הליכים די סבוכים, לאור זאת מאוד מומלץ וכדאי לקבלן בטרם הגשת הבקשה לקבל התייעצות ולהיעזר בשירותיו של עורך דין הבקיא בתחום על מנת לקבל הסבר וליווי לאור הדרך וכמו כן לזרז תהליכים. לא פחות חשוב שלעורך דין יהיה ניסיון רב וידע בחקיקה ובתקנות הרלוונטיים בנוגע לבקשת רישום קבלנים.
קידום אתרים
קידום אתרים בגוגל האמור באתר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי הניתן על ידי עו"ד כל הזכויות שמורות עורך דין אישי